Cellular Matrix predstavlja poslednji domet regenerative medicine. Sadrži epruvetu za pripremu PRP-a, u kojoj se već nalazi 40 mg visokomolekularne (1550 kDa) hijaluronske kiseline.
Ovaj preparat eliminiše bol i otok zgloba, povećava pokretljivost zgloba, ubrzava regeneraciju hrskavice, ligamenata i tetiva.

Cellular Matrix obezbeđuje sinergističko delovanje plazme bogate trombocitima i hijaluronske kiseline, čime se postiže dodatni benefit u lečenju osteoartritisa.

Hijaluronska kiselina obezbeđuje viskoelastičnost, poboljšava stabilnost zgloba stvarajuci optimalne uslove za dejstvo faktora rasta iz trombocita, PRP ostvaruje ključne efekte na migraciju, proliferaciju i diferencijaciju ćelija, kao i sintezu novog matriksa. Pored toga, PRP ostvaruje snažan antiinflamatorni efekat.

Koje su indikacije za primenu Cellular matrixa?

Koji su efekti Cellular Matrix?

  • U više od 97 % slučajeva dolazi do poboljšanja pokretljivosti zglobova, smanjenja bola, i višestruko bržeg oporavka od povrede.

  • Veliku primenu Cellular Matrix nalazi u lečenju sportista kada je brzina povratka na teren nakon povrede meniskusa, ramena ili skočnog zgloba, presudno važna.

Kako se primenjuje Cellular Matrix?

Od pacijenta se uzima krv specijalnim epruvetama u koje je prethodno dodata hijaluronska kiselina. Potom se obrađuje i na kraju se dobija smeša koja se sastoji iz plazme, hijaluronske kiseline i trombocita koja se ubrizgava pod kontrolom ultrazvuka u zglob. Cela procedura je traje 15 minuta.

bol u kolenu reumatologija

Da li postoje neželjeni efekti?

Blag bol na mestu primene je najčešća komplikacija nakon primene Cellular Matrixa. Vrlo retko se javlja prolazno pogoršanje tegoba u prva 2 dana nakon primene leka. Jedan značajan broj pacijenata odmah nakon intervencije oseća olakšanje.

Koje su kontraindikacije?

Kontraindikacije su slične kontraindikacijama za davanje plazme obogaćeme trombocitima, odnosno pacijenti koji imaju trombocitopeniju, pacijenti sa hematološkim bolestima , diseminovanim malignim bolestima, akutnim infekcijama. Kod pacijenta koji su na terapiji antikoagulansima, visokim dozama kortikosteroida ili boluju od drugih teških bolesti davanje PRP-a se procenjuje individualno. Sedam dana pred aplikaciju Cellular Matrix-a ne treba uzimati aspirin, brufen, diklofenak i druge nesteriodne antiinflamatorne lekove.

Kako da se pripremite za intervenciju?

Pre davanja Cellular Matrixa važno je da pacijenti tokom 7-10 dana pacijenti ne uzimaju nesteroidne antiinflamatorne lekove kao što su aspirin, diklofenak, ibuprofen, ketoprofen i drugi jer oni inhibiraju aktivnost trombocita i smanjuju efikasnost tretmana. Na dan intervencije treba uzeti adekvatnu količinu vode.

Kako se ponašati nakon intervencije?

U prvih 24h nakon intervencije preporučuje se mirovanje, a nakon toga preporučuje se postepena aktivacija zgloba u zavisnosti od tipa patologije. Mesto uboda bi trebalo zaštiti od kvašenja narednih 6-12h. Tretman Cellular Matrix-om je idealno kombinovati sa odgovarajućom fizikalnom terapijom čime se postižu optimalni rezultati.

Iskustva naših pacijenata

Cellular Matrix- cena i dodatne informacije?

Detaljnije o cenama možete pročitati OVDE, a za sva pitanja i nedoumice možete pozvati našu ordinaciju na 064/237-0707, a naše ljubazno i stručno osoblje će vam detaljno objasniti sve u vezi sa Cellular Matrix terapijom.

 NAŠE USLUGE

Naša ordinacija nudi ekspertske reumatološke preglede, savremenu ultrazvučnu dijagnostiku, PRP terapiju, injekcije hijaluronske kiseline, injekcije kolagena, fizikalnu terapiju, akupunktura, celokupan plan lečenja i rehabilitacije.

celular matriks akcija
hijaluronska kiselina akcija
prp terapija cena
  O NAMA

Godina iskustva 15+

Zadovoljnih pacijenata 10000+

Intervencija na zglobovima 5500+

Naučnih radova 30+

   RADNO VREME

Ponedeljak- Subota

9:00-21:00

  POZOVITE NAS
  NAŠA LOKACIJA

Kneza Miloša 23, II sprat, Beograd

NAŠI LEKARI

Dr Ivica Jeremić

Dr Ivica Jeremić reumatolog Beograd

Profesionalno iskustvo

Dijagnostika i terapija zapaljenskih reumatskih bolesti (reumatoidni artritis, sistemski eritemski lupus, ankilozirajući spondilitis, psorijazni artritis, polimiozitis, dermatomiozitis, vaskulitisi), degenerativnih reumatskih bolesti (artroza šaka, kuka i kolena), metaboličkih bolesti kostiju (osteomalacija, osteoporoza), bolesti deponovanja kristala (giht, hondrokalcinoza), lokalnih bolnih sindroma (bolno rame, bol u vratu, bol u leđima, bolovi nastali zbog zapaljenja tetiva i burzi), kompleksnih regionalnih bolnih sindroma (algoneurodistrofije) kao i specifičnih bolnih sindroma i sindroma hroničnog bola (fibromialgija, miofascijalni bolni sindromi, bol udružen sa polineuropatijama).